بیت کوین چیست ؟
ارز دیجتال
خرید تیشرت ارتشی
تور مشهد
تور استانبول
اخبار پزشکی سلامت
 ماشين جوجه كشي غاز ماشين جوجه كشي غاز .

ماشين جوجه كشي غاز

دستگاه جوجه كشي و ضرورت استفاده از تكنولوژي جديد

با توجه به نياز روز مره مردم به توليد محصولات كشاورزي و پروتئين در واحد هاي روستايي، خانگي و توليد محصولات اُرگانيك در سياست هاي اقتصاد مقاومتي و نياز بازار به دستگاه جوجه كشي در سال هاي گذشته، روندي فزوني داشته است. همين نياز موجب شده تا كارگاه هاي زيادي اقدام به توليد دستگاه جوجه كشي فاقد تكنولوژي روز و باكيفيت پايين يا متوسط به صورت زيرپله اي و غير استاندارد داشته باشند، كه گاهاً به علت نداشتن خدمات مناسب و راندمان پايين در توليد موجب زيان سرمايه گذاران گرديده است. همچنين توليد ماشين جوجه كشي غيرحرفه  اي به علت هزينه بالاي توليد به خاطر توليد در مقياس كم موجب افزايش هزينه توليد شده و قيمت تمام شده بالاتري نسبت به كالاي توليد شده اصلي توسط كارخانجات معتبر را دارند.

با توجه به اهميت توليد محصولات خانگي در ايجاد فضاي كسب و كار سالم در كشور و اجراي صحيح سياست هاي اقتصاد مقاومتي لازم است تا توجه بيشتري به توليد ماشين هاي جوجه كشي خانگي با تكنولوژي روز و كار آمد شود و حتي استاندارد هايي از سوي سازمان هاي زيربط تدوين شود. امروز شاهد آن هستيم كه با باز شدن درب هاي كشور به روي تجار اروپايي دستگاه هاي مشابه زيادي در حال ورود به بازار است كه متاسفانه هيچ كدام مجهز به تكنولوژي روز اروپا نيستند و فقط عنوان اروپايي را با خود يدك ميكشند و موجب شده تا خريداران با صرف هزينه زياد بابت برند و كشور سازنده دچار زيان شوند.

كارآفرينان محترم و علاقه مندان به جوجه كشي توجه داشته باشند كه استفاده از دستگاه هاي  با تكنولوژي بالا و داراي خدمات پس از فروش سراسري و گسترده ريسك سرمايه گذاري آنها را پايين آورده و موجب بهره وري بالا مي گردد كه در انتها سود بيشتري را نصيب سرمايه گذار خواهد كرد. خوشبختانه استفاده از تكنولوژي روز در،كنترل كننده ها، هشدار دهنده ها و مكانيك دستگاه جوجه كشي، در ساليان گذشته همواره مورد توجه گروه توليدي بلدرچين دماوند به عنوان سازنده برتر دستگاه جوجه كشي ايراني بوده و با رونمايي از دستگاه هاي مجهز به سيستم هدايت پذيري و اعلام هشدار از طريق جي اس ام دستگاه جوجه كشي و نرم افزار اندرويدي سعي در ارتقاي تكنولوژي دستگاه ها داشته و موجب رضايت مشتريان را فراهم آورده است.


برچسب: دستگاه جوجه كشي، جي اس ام دستگاه جوجه كشي،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۲:۳۳:۴۹ توسط:بلدرچين دماوند موضوع:

مهمترين دلايل كاهش وزن تخم نطفه دار در دستگاه جوجه كشي

تكامل مسيرهاي متابوليسمي جنين با تبخير آب درون تخم صورت مي گيرد و اين تبخير بوسيله كاهش وزن تخم در دستگاه جوجه كشي مشخص مي گردد . اين عمل هم در شرايط طبيعي و انكوبه شدن تخم بوسيله پرندگان والد و هم در حالت انكوباسيون مصنوعي تخم ها انجام مي شود . توزين منظم و دوره اي تخم ها و رسم نمودار كاهش وزن آن ها ، يكي از روش هاي مهم مورد استفاده در كنترل و نظارت بر تكامل و سلامت جنين ها مي باشد .

ميزان كاهش وزن قابل قبول تخم از زمان شروع انكوباسيون تا نوك زدن جوجه به پوسته و شكستن آن ، 13 درصد و تا زمان خروج جوجه از تخم 16 درصد است . هر چند اين ميزان داراي دامنه اي از 11 تا 16 درصد مي باشد . ميزان كاهش وزن تخم در دوران انكوباسيون ثابت و يكنواخت نبوده و در ابتدا و انتهاي دوره انكوباسيون ، مقدار كاهش وزن بيشتر است . رسم نمودار كاهش وزن تخم ها براي مقايسه اين ميزان با مقادير توصيه شده در روزهاي مختلف انكوباسيون ، بسيار كمك كننده است . با كاهش وزن تخم ، اندازه اتاقك هوايي آن بزرگتر مي شود .

كاهش وزن تخم ها بيش از مقدار توصيه شده ، ممكن است نشانگر پايين بودن ميزان رطوبت درون دستگاه جوجه كشي باشد . براي افزايش رطوبت ، مي توان يك ظرف آب درون دستگاه جوجه كشي قرار داده و يا درون دستگاه را مرطوب كرد . اگر به اقدامات بيشتري نياز باشد ، پوسته تخم در محل قرارگيري اتاقك هوايي بوسيله چسب سفيد رنگ غير سمي پوشانده شده تا ميزان سطح تخم كه از آن تبخير صورت مي گيرد ،كاهش يابد .

در صورت بالا بودن ميزان رطوبت درون دستگاه جوجه كشي، ميزان كاهش وزن تخم كمتر از حد توصيه شده ، خواهد بود كه سبب مرگ جنين ها و يا ناهنجاري هايي در آن ها مي گردد . عدم كاهش وزن تخم ها به ميزان مناسب از طريق اعمالي مانند قرار دادن ژل سيليكا ( Silica Gel ) در درون دستگاه جوجه كشي به منظور جذب رطوبت اضافي آن ، قابل اصلاح است . در صورت لزوم ممكن است با استفاده از كاغذ سمباده ، پوسته تخم در محل قرارگيري اتاقك هوايي به آرامي سنباده زده شده و يا سوراخ كوچكي در پوسته روي اتاقك هوايي ايجاد شود ( بدون آن كه غشاء هاي پوسته پاره شود ) تا امكان تبخير آب درون تخم افزايش يابد .  تخم ها جهت بررسي زنده بودن جنين درون آن ها ، بايستي نوردهي و كندل شوند .


برچسب: دستگاه جوجه كشي، تخم نطفه دار،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۱۰:۵۸ توسط:بلدرچين دماوند موضوع:

تهويه هوا در انواع مختلف دستگاه جوجه كشي

انواع مختلف دستگاه جوجه كشي (اينكوباتور) در بازار وجود دارد كه برخي از آنها گران قيمت و اتوماتيك هستند و ديواره انها از مواد عايق  درست شده است و انواع ديگر آن ارزان است و لازم است كه هر روزه كارهايي انجام دهيد تا فعاليت توليد جوجه شما ثمر بدهد. خريد ماشين جوجه كشي را تنها با توجه به قيمت آن انجام ندهيد. ماشين هاي جوجه كشي داراي انواع مختلفي هستند كه از نظر تعداد تخمي كه مي توانند در خود جاي دهند تفاوت دارند. ماشين هاي كوچك براي شرايط حومه شهر مناسب تر هستند ولي بايد ابتدا بدانيد كه چند مرغ مي توانيد نگه داريد. در اصل چهار نوع ماشين جوجه كشي وجود دارد: ماشين هاي با هواي ساكن با چرخش دستي يا اتوماتيك و ماشين هاي تهويه دار با چرخش دستي يا اتوماتيك.

ماشين هاي جوجه كشي با هواي ساكن

در اصل اين دستگاه بسيار ساده و شامل يك جعبه است كه در درون آن يك لامپ به كنترل دماي داخلي آن مبادرت ميشد در حالي كه انواع جديدتر آن داراي ترموستات است كه بسته به دماي درون دستگاه، لامپ آن خاموش يا روشن مي شود. برخي از اين دستگاه ها داراي سيستم اتوماتيك چرخش تخم هستند، گرچه به ندرت از اين سيستم در اينكوباتور هاي با هواي ساكن استفاده مي شود. اين دستگاه از نظر قيمت مناسب هستند و اگر بخواهيم صادقانه بگوييم، نتايج ان داراي فرود و فراز است مگر اينكه فرد از آن استفاده كرده و به تدريج فوت و فن آن را پيدا كند.

ماشين جوجه كشي تهويه دار

اين گونه دستگاه ها گرچه گران تر هستند ولي نتيجه بسيار بهتري دارند. دما و رطوبت در اين دستگاه ها به صورت اتوماتيك كنترل و در سطح ثابتي نگه داشته مي شود. در ضمن مكانيسم چرخاندن تخم مرغ در آنها به مراتب بهتر طراحي شده است.


برچسب: دستگاه جوجه كشي، تهويه هوا دستگاه جوجه كشي،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۱۱:۱۵:۲۴ توسط:بلدرچين دماوند موضوع:

تعميرات دستگاه جوجه كشي

اگر شما صاحب يك دستگاه جوجه كشي خانگي هستيد شايد با مشكلاتي در هنگام كار مواجه شده باشيد و به علت عدم دسترسي به واحد پشتيباني شركت توليد كننده ماشين جوجه كشي و عدم آشنايي به تعمير دستگاه جوجه كشي دچار خسارات شده باشيد. چنانچه تمايل داريد در  مواقع بحران اينگونه غافلگير نشويد بهتر است اين مطلب را مطالعه نموده و خود را براي روز مبارزه آماده كنيد.

دستگاه جوجه كشي از چه بخش هايي تشكيل شده است :

1- سيستم كنترل

2- فن هاي سيركوله هوا

3- هيتر

4- رطوبت ساز

5- راك چرخاننده تخم مرغ

6- فن تهويه

7- سنسورها

8- سنسور رطوبت

موارد فوق به طور كلي در اكثر دستگاه هاي جوجه كشي با  شكل هاي مهندسي متفاوت وجود دارند كه صحت عملكرد هر كدام براي دستگاه جوجه كشي اهميت بسزايي دارد.

در ادامه به مهمترين مشكلاتي كه هر كدام از اين موارد مي توانند با آن روبرو شود مي پردازيم.

1- سيستم كنترل :

تعمير دستگاه جوجه كشي

كنترلرهاي دستگاه جوجه كشي براي پردازش اطلاعات نياز به برق 5 ولت DC  و براي تحريك خروجي ها به برق 12 ولت DC نياز دارند،چنانچه برق 220 ولت به سيستم كنترل رسيده ولي روشن نمي شود به احتمال زياد ترانس يا آداپتور تبديل 220 به 12 ولت يا 5 ولتاژ كار افتاده است.

اگر شما قادر به ورود به تنظيمات سيستم كنترل نمي شويد و سوئيچ ها عمل نمي كنند احتمالا يكي از كليدهاي كنترلر گير كرده و كليد در حال اتصال است، يا امكان دارد كليد ورود به تنظيمات خراب باشد. اگر كنترلر مدام در حال نوسان و پرش اعداد نمايشي مي باشد احتمالا ولتاژ ورودي برق قبل از ترانس بسيار افت كرده و ترانس قادر به تامين برق 12 ولت نمي باشد، كه بهتر است نوسانات برق بررسي گردند.

چنانچه نياز به تعويض يا تعمير سيستم كنترل باشد قبل از جداسازي سيستم كنترل از دستگاه، ابتدا تمام سيم هاي متصل به سيستم كنترل را شماره گذاري نموده تا جهت نصب مجدد با مشكل مواجه نشويد.

2- فن هاي سير كوله هوا :

اين فن ها در انواع دستگاه هاي جوجه كشي به طور دائم روشن هستند و وظيفه تركيب هواي داخل را دارند. معمولا برق اين فن ها مستقيم از ورودي برق 220 ولت دستگاه در دستگاههاي با فن 220 تامين مي شوند و در دستگاه هاي جوجه كشي خانگي با فن هاي 12 ولت كار مي كنند و برق خود را از منبع تغذيه برق داخل كنترل كننده ماشين جوجه كشي دريافت مي كنند، اما سيستم كنترل هيچ دخالتي در خاموش يا روشن كردن فن ها معمولا ندارد.

فن دستگاه جوجه كشي

اگر فن سير كوله هواي دستگاه جوجه كشي خاموش است بهتر است ابتدا فن را از دستگاه جدا كرده و سيستم به برق با ولتاژ مورد نياز متصل كيد،اگر فن سالم بود مسير سيم كشي را بررسي نماييد.

اگر فن دستگاه جوجه كشي صداي ناهنجار توليد مي كند يا گاها گير مي كند حتما نياز به روان كاري دارد بر اساس نوع فن از انواع روغن و گريس مي توان استفاده نمود.

چنانچه فن سيركوله سوخته بود مي توانيد به طور موقت از يك يا چند فن تهويه خانگي يا صنعتي در محيط دستگاه به طور اورژانسي استفاده كنيد تا هواي داخل دستگاه تا حدودي تركيب شود و در اولين فرصت فن دستگاه جوجه كشي را تعمير يا جايگزين كنيد.

 

 

 3- هيتر :

هيتر وظيفه توليد حرارت را در دستگاه جوجه كشي دارد كه معمولا توسط المنت هاي برق اين كار انجام مي شود. چنانچه مطمئن هستيد كه برق از سيستم كنترل به هيتر ارسال مي شود ولي هيتر روشن نمي شود مي توانيد به جاي المنت از يك يا چند لامپ رشته اي براي توليد حرارت استفاده كنيد يا هيتر را تعويض كنيد.

4- رطوبت ساز :

بخار ساز دستگاه جوجه كشي

اگر دستگاه توليد رطوبت شما دچار اشكال فني شده است و دسترسي به دستگاه جايگزين نداريد، مي توانيد از چند ظرف آب در كف دستگاه براي افزايش ميزان رطوبت دستگاه به طور موقت استفاده كنيد و يا  چند تكه ابر يا پارچه خيس درون دستگاه قرار دهيد تا رطوبت تا حدودي جبران شود.

5- راك :

در مواقع خرابي موتور گيربكس چراخننده راك دستگاه جوجه كشي كافي است تا هر 4 ساعت يك بار با دست راك ها را تغيير وضيعت دهيد ولي مراقب باشيد در برخي از دستگاه هاي بزرگ راك ها با موتور مهار شده اند و باز كردن موتور مي تواند راك را رها كند پس ابتدا زير راك را با يك شيئ مطمئن نگه داريد سپس موتور را باز كنيد.

6- سنسورها :

سنسور دستگاه جوجه كشي

چنانچه سنسور هاي دما و رطوبت از كار افتاده اند با استفاده از دماسنج هاي ساده فقط دما را در محدوده ي مورد نظر مي توانيد به صورت دستي نگه داريد. ولي بهتر است در هنگام خريد دستگاه جوجه كشي از فروشنده دستگاه سنسور يدك خريداري كنيد تا در مواقع بحراني دچار  زيان نشويد.

7- ساير موارد :

اگر داخل دستگاه شما عرق كرده و قطرات آب بر روي ديواره ها و روي تخم مرغ ها شبنم زده بهتر است تا به دماي محيط نصب دستگاه توجه كنيد. معمولا در هنگامي كه دستگاه در معرض هواي سرد قرار مي گيرد رطوبت داخل دستگاه به شبنم تبديل شده و حتي با كاهش رطوبت هوا مواجه مي شويد.


برچسب: دستگاه جوجه كشي، تعميرات دستگاه جوجه كشي،
ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ مرداد ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۲۰:۲۹ توسط:بلدرچين دماوند موضوع: