تهويه هوا دستگاه جوجه كشي تهويه هوا دستگاه جوجه كشي

ماشين جوجه كشي غاز

تهويه هوا در انواع مختلف دستگاه جوجه كشي

انواع مختلف دستگاه جوجه كشي (اينكوباتور) در بازار وجود دارد كه برخي از آنها گران قيمت و اتوماتيك هستند و ديواره انها از مواد عايق  درست شده است و انواع ديگر آن ارزان است و لازم است كه هر روزه كارهايي انجام دهيد تا فعاليت توليد جوجه شما ثمر بدهد. خريد ماشين جوجه كشي را تنها با توجه به قيمت آن انجام ندهيد. ماشين هاي جوجه كشي داراي انواع مختلفي هستند كه از نظر تعداد تخمي كه مي توانند در خود جاي دهند تفاوت دارند. ماشين هاي كوچك براي شرايط حومه شهر مناسب تر هستند ولي بايد ابتدا بدانيد كه چند مرغ مي توانيد نگه داريد. در اصل چهار نوع ماشين جوجه كشي وجود دارد: ماشين هاي با هواي ساكن با چرخش دستي يا اتوماتيك و ماشين هاي تهويه دار با چرخش دستي يا اتوماتيك.

ماشين هاي جوجه كشي با هواي ساكن

در اصل اين دستگاه بسيار ساده و شامل يك جعبه است كه در درون آن يك لامپ به كنترل دماي داخلي آن مبادرت ميشد در حالي كه انواع جديدتر آن داراي ترموستات است كه بسته به دماي درون دستگاه، لامپ آن خاموش يا روشن مي شود. برخي از اين دستگاه ها داراي سيستم اتوماتيك چرخش تخم هستند، گرچه به ندرت از اين سيستم در اينكوباتور هاي با هواي ساكن استفاده مي شود. اين دستگاه از نظر قيمت مناسب هستند و اگر بخواهيم صادقانه بگوييم، نتايج ان داراي فرود و فراز است مگر اينكه فرد از آن استفاده كرده و به تدريج فوت و فن آن را پيدا كند.

ماشين جوجه كشي تهويه دار

اين گونه دستگاه ها گرچه گران تر هستند ولي نتيجه بسيار بهتري دارند. دما و رطوبت در اين دستگاه ها به صورت اتوماتيك كنترل و در سطح ثابتي نگه داشته مي شود. در ضمن مكانيسم چرخاندن تخم مرغ در آنها به مراتب بهتر طراحي شده است.


برچسب:
امتیاز:
بازدید: 36
+ نوشته شده: 1396/5/12 ساعت: ۱۲ توسط:eggincubator :